Tatil

Türkiye’deki En İyi Glamping Tesisleri

Herkesin tatil ve konfor anlayışı birbirinden farklı. Bazıları sadece dinlenmek ve sakin, keyifli bir tatil geçirmek ister, bazıları da tatile gitmişken olabildiğince fazla şeyi deneyimlemek ister. Eğer siz de tatile gitmişken farklı şeyler yapayım, aynı zamanda eğlenmeme de bakayım diyenlerdenseniz glamping tam size göre diyebiliriz.

Türkiye'deki En İyi Glamping Tesisleri

Doğayla baş başa kalmayı çok seviyorsunuz ama çadırda kalma gibi kamp hayatının bazı zorlukları sizi korkutuyor ve konforunuzdan vazgeçmek istemiyor musunuz? O zaman gelin sizi tam da hayalini kurduğunuz harika bir tatil anlayışıyla tanıştıralım: 'Glamping'. 20. yüzyılın başlarından beri kullanılan bu kavram, 2000'li yılların ortalarında yeniden popüler oldu. İlk başlarda Batılı turistlerin Afrika seyahatlerinde kaldıkları konforlu yatakları, halıları ve hatta koltukları içeren çadırlarına ve yaşadıkları deneyime verilen bu isim, günümüzde de sadece çadırları değil, bungalov ve karavan gibi konaklama alanlarını da kapsıyor.

 

Glamping Nedir?

Peki glamping nedir, glamping ne demek? Beş yıldızlı ve büyük otel konseptlerinden bunalan Avrupalı gezginlerin ortaya çıkardıkları 'Glamping', kelime anlamı olarak 'glamorous - büyüleyici ve camping - kamp yapmak' kelimelerinin birleştirilmesinden oluşmaktadır. Glamping, tatil anlayışı olarak tarzı ve lüksü, doğal ve sade olanla birleştirmek anlamına geliyor.

Doğanın huzur veren ortamından ve sakinliğinden kopmak istemiyor, aynı zamanda da konforunuzun tüm tatil boyunca da devam etmesini istiyorsanız kampçılığın lüks ve rahat versiyonu sayılabilecek glamping çadırlar tam size göre demektir. Son yıllarda popülerleşen ve lüks kamp anlayışı olan glamping, büyük tatil köyleri ve beş yıldızlı otellerden sıkılan tatilciler için harika bir alternatif.

FIRSATLAR

TATİL FIRSATLARI

En Çok Tercih Edilenler

En güzel plajlarına gidebilir, ardından en konforlu otellerden birinde konaklayabilir ve tabi ki eğlenceli yaz akşamlarında sevdikleriniz ile güzel zaman geçirebilirsiniz

Glamping Alanlarında Ne Tür Etkinlikler Yapılır?

Herkesin tatil ve konfor anlayışı birbirinden farklı. Bazıları sadece dinlenmek ve sakin, keyifli bir tatil geçirmek ister, bazıları da tatile gitmişken olabildiğince fazla şeyi deneyimlemek ister. Eğer siz de tatile gitmişken farklı şeyler yapayım, aynı zamanda eğlenmeme de bakayım diyenlerdenseniz glamping tam size göre diyebiliriz. Bulundukları konuma göre her glamping alanı aynı imkanları sunamıyor, baştan belirtelim. Ama neredeyse hepsinde birbirinden güzel outdoor aktiviteleri mevcut. Bunlardan bazıları kano turları, ATV, kaya tırmanışı, bisiklet turları, yoga, yaban hayat ve kuş gözlemciliği, moto cross ve yürüyüş turları. Anlayacağınız hem doğanın içinde konforlu ve lüks bir şekilde kalıyorsunuz, hem de 5 yıldızlı bir otelde yapma fırsatı bulamayacağınız heyecanlı aktivitelere de katılabiliyorsunuz. Şimdiye kadar glamping ile tanışmadıysanız, her zaman gittiğiniz rotasyonların dışına çıkıp değişiklik yapmanın tam zamanı!

Türkiye'nin En İyi Glamping Alanları

Tüm dünyada ve ülkemizde sayıları gitgide artan en lüks kamp yerleri, doğaseverleri tatilin standart konfor ögelerinden vazgeçmek zorunda bırakmadan vahşi doğayla buluşturuyor. Glamping tesisleri gün içinde kamp hayatının birbirinden keyifli doğa aktivitelerini beraberinde sunarken, geceyi de içinde rahat bir yatağı, banyosu olan özel olarak tasarlanmış çadırda ya da ağaç evde geçirmenizi sağlıyor. işte Türkiye'den sizler için seçtiğimiz en lüks kamp yerleri yani glampingler listemize bir göz atmaya ne dersiniz?.

Datça'nın adeta cennetten bir köşesi gibi uzanan Bördübet'te misafirlerini ağırlayan Club Amazon, doğal hayatın kalbinde yer alıyor. Kamp anlayışını konforlu hale getiren tesis, Gökova'nın muazzam güzelliğini de gözler önüne seriyor. Tesis 35 yıldır glamping konseptiyle hizmet vermekte olup ülkemizde glamping anlayışının öncüsü olarak da kabul görülüyor. Misafirlerine aslında butik bir tatil sunan Club Amazon Bördübet'te rahatınızdan ödün vermeden Butik Van, Çingene Arabası, Taş Oda, Mini Bungalov, Teras Oda ya da Küp Oda'da konaklamanızı yapabilirsiniz. Tesisin kanolarından kiralayarak ve kürek çekerek de plaja ve denize ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir